Pages Menu
Categories Menu
Bądź szefem w kryzysie

Bądź szefem w kryzysie

Kryzys gospodarczy oznacza między innymi wzrost bezrobocia. Co to oznacza dla przeciętnego obywatela, który stara się odnaleźć na rynku pracy? Niestety to, że stała, dobrze płatna praca i jasna ścieżka kariery to perspektywa bardziej odległa niż dawniej. Spadek produkcji to zwalnianie kolejnych pracowników, brak większego popytu na usługi i produkty to brak konieczności zatrudniania kolejnych osób. Pracownicy zatrudnieni na stałe mogą stracić swoją pozycję, a ci, którzy dopiero zaczynają funkcjonować na rynku pracy, mogą mieć spore problemy ze znalezieniem stabilnego miejsca pracy. Jest jednak inne rozwiązanie.

W kryzysie gospodarczym warto się przestawić i podejść nieco inaczej do własnej sytuacji zawodowej. Aktualny stan rynku pokazuje, że bardziej opłaca się być szefem niewielkiej firmy lub przynajmniej własnym szefem – czyli osobą nastawianą na częste zmiany i efektywne sprzedawanie własnych umiejętności.

Zmiana sposobu myślenia z „pracownika” na „szefa” pozwala na uniezależnienie się od pozycji firmy, która nas zatrudnia. Ten typ funkcjonowania polega też na bardziej elastycznym podejściu do kwestii kariery. Pracownik powinien spoglądać szerzej na rynek pracy i kształtować swoje kompetencje nie tylko zgodnie w wymogami jednej firmy.

Wiecej