Pages Menu
Categories Menu
Jak znaleźć pracę w kryzysie?

Jak znaleźć pracę w kryzysie?

http://www.ekol-system.pl/pl/poradnik/czym-jest-outsourcing-pracownikow-ze-wschodu/

Znalezienie pracy, zwłaszcza od razu po studiach, nigdy nie było rzeczą szczególnie łatwą. W czasach kryzysu bywa jednak szczególnie trudną. Co za tym idzie, warto dobrze przemyśleć własną sytuację i podjąć kroki, które skutecznie pomogą nam w zdobyciu zatrudnienia.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest niestety to, że musimy nastawić się na pewne wyrzeczenia. Unoszenie się dumą i kurczowe trzymanie zawyżonego poczucia własnej wartości może i poprawi samopoczucie, ale na pewno nie ułatwi życia na własną rękę. Znacznie rozsądniejszym podejściem jest trzeźwa ocena własnych kwalifikacji i zgoda na nienajlepsze warunki pracy na początku, po to, by zdobyć doświadczenie i mieć szansę na doskonałe stanowisko i wysokie zarobki w przyszłości.

Pamiętaj, że kluczowym elementem CV dla wielu pracodawców jest Twoje doświadczenie. Oznacza to, że zaraz po studiach warto wziąć się za jego zdobywanie. W jaki sposób to uczynić? Dobrym rozwiązaniem będzie staż. Za staż nie zawsze łatwo otrzymać wynagrodzenie, a jeśli nawet je zdobędziesz – prawdopodobnie będzie dość niskie. Przez dwa lub trzy miesiące możesz jednak zyskać niezbędne doświadczenie, które docenią pracodawcy i zatrudnią Cię na „normalnych” warunkach.

To samo dotyczy lokalizacji nowego miejsca pracy. Przeszukują portale z ofertami warto od czasu do czasu zaznaczyć opcję „cała Polska”. Znalezienie w miarę satysfakcjonującej pracy w dowolnym miejscu kraju jest o wiele łatwiejsze, niż szukanie zatrudnienia w okolicach zamieszkiwanej aktualnie miejscowości. Pamiętaj, że nie musisz wyprowadzać się na stałe. Praca pozwoli Ci na tymczasowe utrzymanie i – przy odrobinie szczęścia – na odłożenie paru groszy. Poza tym zyskasz też kolejne miesiące wartościowego doświadczenia. A to pozwoli Ci na łatwiejsze znalezienie zatrudnienia w okolicy, która bardziej Ci odpowiada.

inwestowanie.net.pl