Pages Menu
Categories Menu
Bądź szefem w kryzysie

Bądź szefem w kryzysie

forum ,ifcapital nowy system notowań hft, rick na temat hft

Kryzys gospodarczy oznacza między innymi wzrost bezrobocia. Co to oznacza dla przeciętnego obywatela, który stara się odnaleźć na rynku pracy? Niestety to, że stała, dobrze płatna praca i jasna ścieżka kariery to perspektywa bardziej odległa niż dawniej. Spadek produkcji to zwalnianie kolejnych pracowników, brak większego popytu na usługi i produkty to brak konieczności zatrudniania kolejnych osób. Pracownicy zatrudnieni na stałe mogą stracić swoją pozycję, a ci, którzy dopiero zaczynają funkcjonować na rynku pracy, mogą mieć spore problemy ze znalezieniem stabilnego miejsca pracy. Jest jednak inne rozwiązanie.

W kryzysie gospodarczym warto się przestawić i podejść nieco inaczej do własnej sytuacji zawodowej. Aktualny stan rynku pokazuje, że bardziej opłaca się być szefem niewielkiej firmy lub przynajmniej własnym szefem – czyli osobą nastawianą na częste zmiany i efektywne sprzedawanie własnych umiejętności.

Zmiana sposobu myślenia z „pracownika” na „szefa” pozwala na uniezależnienie się od pozycji firmy, która nas zatrudnia. Ten typ funkcjonowania polega też na bardziej elastycznym podejściu do kwestii kariery. Pracownik powinien spoglądać szerzej na rynek pracy i kształtować swoje kompetencje nie tylko zgodnie w wymogami jednej firmy.

wartość miedzi,notowania miedź